Naturalne kremy przeciwtrądzikowe – skład

Olejki i wyciągi z roślin powinny się znaleźć w kremie na trądzik.

Zła dieta, przemęczanie, stres, czy problemy hormonalne to częste przyczyny pojawiania się trądziku. Trądzik najczęściej pojawia się w młodym wieku, dlatego  wiele młodych osób boryka się z tym problemem. Istnieje wiele sposobów na zwalczanie tej dolegliwości, jednak najskuteczniejsze i najmniej inwazyjne są kremy przeciwtrądzikowe. Jakie powinien  składniki mieć dobry krem na trądzik, aby zadziałał?

Zadania kremów przeciwtrądzikowych

Krem przeciwtrądzikowy powinien przede wszystkim odpowiednio nawilżać, gdyż to właśnie jeden z głównych problemów powstawania trądziku – przesuszona skóra. Ważne jest również, aby był to krem łagodzący, ponieważ podczas problemów z trądzikiem skóra jest często podrażniona, a więc łagodzące właściwości przyniosą ulgę, nawet przy najcięższych objawach.

Składniki kremów na trądzik

Główne składniki, jakie powinny się znaleźć w takim specyfiku to:

  • ekstrakty kwiatowe i naturalne olejki,
  • wyciąg z kory,
  • nanozłoto lub inne substancje oczyszczające,
  • cynk, miedź.

Własnie głównie takie substancje powinien mieć krem przeciwtrądzikowy w składzie, aby dobrze działać przeciw trądzikowi – naturalne i bezpieczne dla skóry wrażliwej. Krem taki nie powinien wysuszać, tylko nawilżać skórę, aby nie produkowała więcej sebum – nadmierne wydzielanie łoju prowadzi do namnażania bakterii. Jednoczesne matowienie to też ważne zadanie – każdy chce się przecież pozbyć świecenia skóry.

Skuteczne na trądzik – serum z naturalnych składników

Bardzo skuteczny krem przeciwtrądzikowy to Sevolium.

Jest to łagodzący krem na trądzik, a jednocześnie naturalny kosmetyk, który m.in. reguluje sebum i zwalcza problemy z trądzikiem. Przynosi ulgę przy różnych odmianach trądziku. Ważny jest fakt, że krem przeciwtrądzikowy Sevolium to zupełnie inny produkt niż te, które można spotkać na rynku. Kolejnym aspektem, który wyróżnia Sevolium to fakt, że krem ten działa kompleksowo – odżywia skórę, redukuje przebarwienia i blizny oraz ma działanie antybakteryjne. Krem nie wysusza i nie podrażania skóry, a jednocześnie walczy z jej największymi problemami. Wygładza on również na grudki i zaskórniki, które często są początkiem trądziku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *