Mist-polska

Jak wygląda zabieg likwidujący zmarszczki?

Jak zmienia się skóra wraz z wiekiem? Zabiegi na zmarszczki

Jak powszechnie wiadomo upływający czas nie jest najłaskawszy dla kobiecej skóry. Zapewne niejedna pani pomyślała sobie, że niesprawiedliwość dziejowa sprawiła, że podczas gdy mężczyznom zmarszczki dodają uroku, kobietom już nie za bardzo. I nie chodzi tu wcale o to, że dojrzałe panie chciałyby mieć idealnie gładką cerę. W pewnym wieku po prostu dość skokowo odczuwamy proces starzenia się skóry. Przełom następuje zazwyczaj ok. 45 roku życia lub nieco później i nie przypadkowo czasowo pokrywa się z menopauzą.

Zmarszczki po 40 – przyczyna

Przekwitanie to proces, który trwa latami. W tym czasie ciało kobiety bardzo się zmienia, co wiąże się z hamowanie wydzielania dwóch hormonów – progesteronu oraz estrogenu. Każda pani znosi ten proces indywidualnie, ale istnieję pewne zmiany, które obserwuje każda kobieta. Pośród licznych, część dotyczy wyglądu. Jest to o tyle znamienne, że bardzo wyraźna zmiana następuje na przestrzeni kilku (nie kilkunastu lub kilkudziesięciu) lat. Co więcej proces ten następuje już po 40. lub około 50. roku życia. Obecnie żyjemy coraz dłużej, ciesząc się coraz lepszym zdrowiem. Panie w tym wieku są aktywne zawodowo i społecznie i mogą mieć wrażenie, że biologia nie nadąża za ich rytmem. Dlatego też menopauza tak dotkliwie oddziałuje na wygląd – sprawia, że ciało nie odzwierciedla tego, jak się czujemy.

Zmiana wydzielania estrogenu ma bardzo negatywny wpływ na kolagen. To substancja, która buduje struktury cery, odpowiadając za jej gęstość, jędrność i elastyczność. W ciągu pięciu lat trwania klimakterium ilość kolagenu spada aż o 35%. To ogromna zmiana, której nie da się nie zauważyć. Skóra staje się wiotka, ale też cieńsza. Obserwujemy wiele nowych zmarszczek, ale też tendencję do powstawania fałdów skórnych.

Utrata kolagenu to niestety nie jedyny czynnik, który wpływa na wygląd. Poza wiotczeniem cery ogromny wpływ na starzenie się ma utrata tkanki kostnej. Podczas menopauzy panie tracą czasem nawet kilka procent tkanki kostnej w skali roku. To bardzo dużo! Powoduje to zauważalną zmianę rysów twarzy.  Zapadają się policzki oraz kości jarzmowe. Twarz staje się węższa, bardziej pociągła. Nadmiar wiotkiej skóry zaczyna opadać wraz z podskórną tkanką tłuszczową. Dlatego też dojrzałe panie często narzekają na opadające powieki, powstawanie bruzdy nosowo – wargowej oraz przede wszystkim na powstawanie tzw. chomiczków, czyli woli w obszarze podbródka. Pomóc może suplementacja diety minerałami, które pomagają budować kości, ale takie środki nigdy nie będą w stanie całkowicie zatrzymać tego procesu.
Jeżeli borykasz się z problemem przebarwień na twarzy – sprawdź, jakie metody poleca ciekawostka.net

Zabiegi na zmarszczki

W walce ze zmarszczkami po 40. pomóc mogą zabiegi medycyny estetycznej. Odpowiednią terapię dobrać pomoże dobry lekarz, który weźmie pod uwagę nie tylko nasze oczekiwania, ale też stan skóry. U każdej osoby proces starzenia przebiega nieco inaczej. Jeżeli nie utraciłyśmy znacznych ilości tkanki kostnej i nie borykamy się z opadającymi fałdami skóry, możemy zdecydować się na mezoterapię. Istnieje kilka rodzajów zabiegu, ale każdy ma na celu wprowadzenie głęboko pod skórę substancji aktywnych. To świetny sposób na poprawę jakości skóry na całej twarzy. Cera będzie gładsza, gęstsza i bardziej jędrna. Mezoterapia nie da spektakularnych efektów, ale za to będą one naturalne, a sam zabieg bezinwazyjny.

Chirurgia estetyczna jest także w stanie skorygować znaczne defekty. Jeżeli proces menopauzy został już zakończony, a Tobie bardzo przeszkadzają wiszące fałdy skóry, możesz zdecydować się na bardziej radykalne kroki. Pamiętaj jednak, że to inwazyjne rozwiązanie, które nie stanowi remedium w każdym przypadku. Jeżeli jednak naprawdę borykasz się ze znacznego rozmiaru wolami skóry, a inne metody nie będą w Twoim wypadku skuteczne, lekarz może zaproponować chirurgiczny lifting, w wyniku którego operacyjnie usuwa się nadmiar skóry. Pamiętaj jednak, że podstawową zasadą jest wybór dobrego gabinetu, gdzie zabieg będzie przeprowadzony profesjonalnie. Dobry lekarz sprawi, że wyglądać będziesz młodziej, a przy tym naturalnie.

Po tego typu zabiegach warto jest zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry – warto jest zacząć stosować  dobre, naturalne dermokosmetyki (np. Richevon).

Bibliografia

1. Nusgens B.V., Humbert P., Rougier A., Zewnętrzne zastosowanie witaminy C, 2002
2. Górska A., Graboś A., Prejsnar-Wiśniewska R., Sadlik E., Profesjonalna pielęgnacja twarzy, 2018

dodaj głos

6 Replies to “Jak zmienia się skóra wraz z wiekiem? Zabiegi na zmarszczki”

  1. nigdy jeszcze nie bylam na zadnym profesjonalnym zabiegu na zmarszczki..
    zawsze tylko krem nawilzajacy nawet nie koniecznie przeciwzmarszczkowy i tyle.. ale coraz gorzej wygladam.. moze rzeczywiscie powinnam sie umowic na jakis laser.. co byscie mi radzili? Mam 46 lat

  2. danka -zabiegów kosmetycznych na zmarszczki jest taka oferta ze się można pogubić:D nie ma tylko laserów ale sa też zabiegi ultradźwiękami albo jakieś ostrzykiwania i wszystko zalezy od tego , ile masz kaski! no i jakie masz zmarszczki. Zabiegi roznia sie nie tylko cena przeciez ale tez na kazda cere są inne.

  3. Mezoterapia jest dobra nie tylko po 40 . Sama chodz ę na taki zabieg na zmarszczki i jest już coraz lepiej z miesiąca na miesiąc. Nie boli jakoś specjalnie a efekty widać (nawet mój m ąż ostatnio zachwalał jak to odmłodniałam ) he he he

  4. Twarz to jeszcze. Przypudrujesz przymalujesz. Ale dekold ? trzeba cały czas zabiegi na zmarszczki na dekolcie robić bo inaczej i tak ta skura zdradzi twoj wiek .

  5. Wiadomo, skóra wraz z wiekiem ulega różnym deformacjom, zmarszczkom itd. Im wcześniej zaczniemy o siebie dbać, tym lepiej. Ja zaczęłam smarować się kremem przeciwzmarszczkowym już przed trzydziestką.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + 4 =

Może ci się spodobać