Mist-polska

Jak wygląda zabieg likwidujący zmarszczki?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – nowoczesna metoda leczenia zębów

Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest nowoczesną metodą leczenia, która pozwala na uratowanie nawet takich zębów, które w innym przypadku trzeba by było usunąć. Uśmiech powinien pojawiać na ludzkich twarzach codziennie. Niestety, nie zawsze mamy powody, aby zagościł on w naszym życiu. Najczęściej spowodowane to jest bólem zęba, który skutecznie utrudnia funkcjonowanie. Aby raz na zawsze pozbyć się tego problemu, jednocześnie nie pozbywając się zęba, warto jest przyjrzeć się, na czym polega leczenie kanałowe pod mikroskopem.

Na czym polega leczenie kanałowe? – czego powinien spodziewać się pacjent u stomatologa

Aby odpowiednio uświadomić pacjenta, przed podjęciem leczenia, należy dokładnie wytłumaczyć mu, na czym polega leczenie kanałowe.
Lekarz stomatolog decyduje się na leczenie kanałowe zęba u pacjenta, gdy jego nieleczone zmiany próchnicze poprzez coraz głębsze wnikanie w poszczególne warstwy budulcowe zęba dotrą do miazgi, a następnie spowodują jej zapalenie.

Wówczas dochodzi do częstych ataków bólu zęba, który może trwać przez długie godziny. Szczególnie nasila się on podczas spożywania produktów słodkich oraz picia napoi zimnych lub gorących. Leczenie kanałowe pozwala na uratowanie zainfekowanego zęba, jednocześnie nie dopuszczając do przeistoczenia się zapalenia miazgi w martwicę lub (co gorsza) zgorzel zęba, co niesie ze sobą kolejne poważne konsekwencje. Bagatelizacja bólu zęba może być tragiczna w skutkach i skończyć się nawet śmiercią.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – rewolucja w dziedzinie stomatologiiSkuteczne leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest nowoczesną metodą stosowaną w stomatologii, która zrewolucjonizowała leczenie kanałowe zęba. Dzięki zastosowaniu precyzyjnych urządzeń – mikroskopów, lekarz może szybciej i dokładniej zlokalizować oraz prawidłowo oczyścić zainfekowane kanały zębowe. Poprzez te udogodnienia leczenie stomatologiczne jest efektywniejsze i skuteczniejsze.

Przekłada się to zatem na komfort pracy lekarza oraz samopoczucie pacjenta. Leczenie kanałowe pod mikroskopem umożliwia pełny wgląd do wnętrza systemu korzeniowego zęba. Stomatolog może zatem dokładnie określić długość i kształt kanałów oraz ewentualne uszkodzenia, znajdujące się na ścianie korzenia. Zrewolucjonizowana metoda, w której leczenie kanałowe odbywa się poprzez zastosowanie nowoczesnego mikroskopu operacyjnego, pozwala odpowiednio wyleczyć ząb już nawet po pierwszej wizycie u stomatologa.

To właśnie wyżej wymienione cechy odróżniają leczenie kanałowe pod mikroskopem od popularnej w latach wcześniejszych, starej formy leczenia kanałowego, które to nie było tak precyzyjne oraz nie pozbywało się ono problemu już przy pierwszej wizycie, jak ma to miejsce podczas korzystania z nowoczesnych mikroskopów. Dzięki ich zastosowaniu oszczędzamy czas, ale również i pieniądze, a w dodatku mamy pewność, że ząb będzie wyleczony dokładnie oraz szybko. Niestety, nie oferuje tego stara metoda leczenia kanałowego.

Zatruwanie zęba w leczeniu kanałowym – na czym polega?

Zatruwanie zęba w leczeniu kanałowym, czyli jego dewitalizacja, polega na nałożeniu odpowiedniego środka lub pasty przeznaczonej do tego celu w miejsce, w którym znajduje się miazga zęba, będąca w stanie zapalnym. Substancje toksyczne zawarte w tego rodzaju specyfikach powodują obumarcie zęba, dzięki czemu w następnej kolejności rozpocząć można leczenie kanałowe. Aby odpowiednio zabezpieczyć pastę lub środek dewitalizacyjny należy po jego nałożeniu dokładnie zamknąć ubytek w zębie.

Ile trwa leczenie kanałowe? – ogólne informacje o czasie leczenia kanałowego

To, ile trwa leczenie kanałowe, uzależnione jest od wielu czynników. Dzięki szeroko rozwiniętej technologii oraz wprowadzeniu na rynek stomatologiczny nowoczesnych mikroskopów operacyjnych, leczenie kanałowe pod mikroskopem eliminuje problem nawet po pierwszej wizycie, gdzie tradycyjna metoda leczenia kanałowego trwać może nawet przez kilka wizyt.

Gdy u pacjenta występuje ból zęba po leczeniu kanałowym, co może mieć miejsce, kiedy decydujemy się na skorzystanie z tradycyjnej formy leczenia, bez użycia mikroskopu, należy skontaktować się ze stomatologiem. W takim przypadku ból ten objawia się już po zatruciu zęba, a po którym nie powinien on mieć miejsca. Odpowiednio wyleczony ząb zostanie z pacjentem na wiele lat, dlatego też warto jest skorzystać z tej formy leczenia. Jest to oszczędność nie tylko czasu, ale również środków finansowych, a dodatkowo uzyskuje się pewność, iż ząb wyleczony jest poprawnie, przy użyciu nowoczesnych metod oraz sprzętu.

Czy leczenie kanałowe boli? – jak zminimalizować ryzyko wystąpienia bólu zęba po leczeniuLeczenie kanałowe zębów pod mikroskopem.

Wielu pacjentów, przed wizytą u stomatologa zastanawia się, czy leczenie kanałowe boli. Dzięki pozbyciu się żywej miazgi, ząb pozbawiony jest unerwienia, a to właśnie ono odpowiada za wszelkie impulsy nerwowe, które decydują, czy pojawi się ból po leczeniu kanałowym. Poprzez zastosowanie miejscowego znieczulenia, leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem nie boli, jednak sprawiać może delikatny dyskomfort pacjentowi, gdyż trwa ono około godziny.

Ból zęba po leczeniu kanałowym może jedynie występować po terapii tradycyjną metodą, która nie pozwala na tak dokładne i bezbolesne leczenie, jak ma to miejsce w przypadku, gdy zdecydujemy się na leczenie kanałowe pod mikroskopem. Warto jest więc zdecydować się na nowoczesną formę leczenia i zminimalizować ryzyko, że pojawi się u nas ból po leczeniu kanałowym.

Ile kosztuje leczenie kanałowe? – koszty związane z leczeniem kanałowym

W zależności od wykwalifikowania lekarza stomatologa, miasta, metody, którą leczony jest ząb oraz ilości i stanu zarówno zęba, jak i kanałów, to, ile kosztuje leczenie kanałowe znacząco się od siebie różni.
Za leczenie kanałowe pod mikroskopem należy zapłacić średnio:

 • ząb jednokanałowy od 300 do 800 zł
 • ząb jedno, dwu, trzy i czterokanałowy od 450 do 1150 zł
 • wszystkie kanały jednego zęba od 700 do 1500 zł

Koszt leczenia kanałowego, które wykonane jest jako leczenie kanałowe pod mikroskopem to idealny przykład, w którym jakość i cena idą ze sobą w parze. Dzięki nowoczesnej metodzie leczenia możliwe jest pozbycie się problemu bolącego zęba, w którym należy zastosować leczenie kanałowe nawet przy pierwszej wizycie. Oznacza to, że koszty, które ponosi się przy tego typu leczeniu są niemalże jednorazowe.
Co prawda koszt leczenia kanałowego, wykonanego przy pomocy mikroskopu jest większy, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnej formy leczenia kanałowego, którego ceny oscylują w granicach:

 • ząb jednokanałowy od 100 do 400 zł
 • ząb dwukanałowy od 200 do 500 zł
 • ząb trzykanałowy od 500 do 800 zł
 • ząb czterokanałowy od 700 do 900 zł

Warto jest jednak skorzystać z nowocześniejszej metody, w której leczenie kanałowe odbywa się przy użyciu mikroskopu, gdyż jest to zdecydowanie skuteczniejsza i szybsza forma leczenia kanałowego.

5 (100%) 7 ocen postu
Tags:

7 Replies to “Leczenie kanałowe pod mikroskopem – nowoczesna metoda leczenia zębów”

 1. Dzięki zastosowaniu mikroskopu podczas leczenia kanałowego w klinice stomatologicznej K2Dental w Gdańsku uratowano mi 3 zęby! Zabieg był kompletnie bezbolesny i przebiegł bez żadnych komplikacji. ^^

 2. Moim zdaniem w dzisiejszych czasach każde leczenie kanałowe powinno odbywać się przy użyciu mikroskopu.

 3. Takie leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem sprawdza się idealnie przy bardziej skomplikowanych przypadkach. Z tego co wiem to czasami pacjenci mają strasznie zawiłe korzenie co powoduje, że takie leczenie zęba staje się bardzo trudne – wiem bo kumpel stomatolog :d

 4. A słyszeliście, że pierwsze leczenie endodontyczne, w który został użyty mikroskop zostało przeprowadzone w 1981r :D. Kiedyś możliwe były jedynie tylko 8-krotne powiększenie.

 5. A czy takie leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem jest bolesne? Słyszałam, że dzisiaj mają takie zaawansowane urządzenia, że nie ma prawa boleć.

  • To dobrze słyszałaś. Podczas leczenia kanałowego zębów pod mikroskopem czy to bez specjalista musi dać ci odpowiednią dawkę znieczulenia. Gdy takie znieczulenie będzie zbyt słabe możesz poprosić o więcej :).

 6. Nie ma co się dziwić cenie takiego zabiegu leczenia kanałowego pod mikroskopem. Trzeba wziąć pod uwagę, że taki mikroskop jest horrendalnie drogi. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze koszty kursów, które musieli odbyć lekarze aby móc wykonywać zabiegi takim mikroskopem.:)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

28 − = 20