Mist-polska

Jak wygląda zabieg likwidujący zmarszczki?

Metody na makijaż permanentny

Żyjemy w czasach, w których piękny wygląd determinuje to jak nas odbierają inni. Trend ten widoczny jest szczególnie na przestrzeni kilku ostatnich lat. Jak grzyby po deszczu pojawiają się coraz lepiej wyposażone salony kosmetyczne a lista zabiegów, które oferują powiększa się codziennie. Jednym z topowych zabiegów jest makijaż permanentny.


Makijaż permanentny co to takiego?

Makijaż permanentny jak nazwa wskazuje jest trwały. Kosmetyczka, przy użyciu igieł wprowadza naturalny pigment pod skórę punkt po punkcie. Wielką zaletą tego zabiegu poza doskonaleniem oraz podkreślanie urody jest możliwość ukrywania jej mankamentów. Istnieje kilka metod oraz sposobów wykonywania zabiegu kosmetycznego jakim jest makijaż permanentny. Kobieta, która decyduje się na tego rodzaju zabiegi na zmarszczki ma do wyboru:

  •  makijaż permanentny oczu
  • makijaż permanentny ust
  • makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny jak długo się utrzymuje?

Aby zminimalizować niedogodności związane z zabiegiem stosuje się specjalistyczne kremy znieczulające. Nie jest to jednak metoda, która pozwala na uzyskanie pięknego efektu po jednym. zabiegu. Makijaż permanentny należy wykonać co najmniej dwukrotnie w odstępach dwutygodniowych. Makijaż permanentny wykonany prawidłowo daje efekty na okres 2-5 lat. Jest to wiec trwały makijaż. Makijaż permanentny brwi – metody
Jest to zdecydowanie najpopularniejsza metoda makijażu permanentnego jaką się obecnie wykonuje. Na rynku dostępne są trzy metody wykonywania tego zabiegu. Każda z metod ze względu na różnice w zastosowanych pigmentach oraz sposobie jego aplikacji daje inne efekty końcowe oraz różni się trwałością.

permanentny makijaż
Makijaż permanentny brwi metoda piórkowa.

Metoda polega na precyzyjnym rysowaniu pojedynczych brwi wykorzystując specjalne piórko. Metoda piórkowa jest najbardziej inwazyjną z wszystkich jednak jej efekty najbardziej są zbliżone do naturalnego. Aplikacja pigmentu jest najgłębsza, zabieg jest wiec bolesny, ale zwiększa się przez to jego trwałość.

Makijaż permanentny brwi metoda cieniowania

Zalecany jest dla pań z naturalnymi gęstymi brwiami. Makijaż permanentny brwi metoda cieniowania ma na celu nadanie brwiom kształtu oraz koloru najbardziej odpowiadającego danemu typowi urody. Lingeristka stopniowo wypełnia kolorem łuk brwiowy tak aby od wewnątrz był jaśniejszy i ściemniał się ku krawędzi brwi.

Makijaż permanentny brwi metodą włoskową.

Najtrudniejsza oraz najbardziej precyzyjna metoda. Makijaż permanentny metodą włoskową to zabieg, w którym kosmetyczka do wykonania zabiegu wykorzystuje maszynkę wyglądem zbliżoną do maszynki do tatuażu. Jeżeli decydujesz się na tę konkretną metodę i zależy Ci na jak najlepszym efekcie końcowym, koniecznie poszukaj profesjonalnego i doświadczonego salonu kosmetycznego .

Makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny ust  to druga bardzo popularna metoda poprawiania urody. Przy jej zastosowaniu efekty jakie można uzyskać to: wypełnienie, powiększenie oraz nadanie kształtu, wyrównanie kolorytu oraz podkreślenie ust. Aby zabieg dał oczekiwane efekty należy dobrać do karnacji oraz urody odpowiedni pigment.  Makijaż permanentny ust zawsze powinien być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Makijaż permanentny oczu

Trzecim i ostatnim typem makijażu permanentnego jest makijaż permanentny oczu. Ponieważ zabieg wykonuje się przy linii rzęs wymaga on największej precyzji oraz zachowania maksimum środków ostrożności. Aby zmniejszyć dyskomfort w trakcie zabiegu, miejsce iniekcji barwnika znieczula się kremem znieczulającym

Makijaż permanentny przeciwwskazania

Przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu makijażu permanentnego konieczna jest konsultacja z osobą, która będzie go wykonywała.
Pozwoli to na uniknięcie nieprzyjemności oraz zmniejszy ryzyko powikłań. Ponieważ makijaż permanentny jest metoda inwazyjną, istnieje szereg przeciwwskazań, które każda klientka powinna poznać zanim usiądzie na fotel kosmetyczny. Do przeciwwskazań zaliczmy: infekcje, choroby przewlekłe, ciążę oraz karmienie piersią, choroby skóry oraz zażywanie niektórych leków. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać ekspozycji na intensywne promienie słoneczne oraz opalania.

UMÓW WIZYTĘ W PROFESJONALNYM SALONIE
Salon kosmetyczny Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl

dodaj głos
Tags:

5 Replies to “Metody na makijaż permanentny”

  1. kiedys to bylo niedo pomyslenia zeby sobie brwi wyrywac a co dopiero malowac … Teraz makiajaz permanentny brwi to jest normalka..

    • Haha kiedyś to się brwi kredką przyciemniało. Można niestety przesadzić z odcieniem i się wygląda jak z kreskówki jak się za ciemny zrobi taki makijaż permanentny. Metoda piórkowa teraz wygląda tak naturalnie że w ogóle nie widać że ktoś ma coś pomalowane. Dla mnie mega się kosmetologia rozwija w tym zakresie i to jest super że jest coraz więcej metod 🙂

    • widocznie robiłaś u złego specjalisty… niestety nie każdy taki permanetny makijaż umie robić.. ja mam juz 4 lata i wygląda ok..

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 2 = 3

Może ci się spodobać